Para hokej: I přes prohru Kanadou jde Česko do semifinále MS

Čeští parahokejisté už před posledním duelem ve skupině věděli, že mají jistý postup do semifinále. Byla to velká výhoda, jelikož soupeřem byla Kanada, která šla do utkání se skóre 29:0. Češi ji ale dokázali alespoň přibrzdit, padli 1:5.

Kanadě netrvalo dlouho, než otevřela skóre. Po čtyřech minutách hry se po hezké kombinaci dokázal prosadit Tyler McGregor.

Těsně před koncem první třetiny se však bombou do horního rohu podařilo prosadit Filipu Veselému, což sice Kanaďany mohlo dokonale opařit, ale jak ukázal start prostředního dějství, v kabině pára vychladla.

Hned po jedenácti vteřinách se totiž prosadil opět McGregor, za pár sekund díky přesilovce prosadil Dunn a osudu utkání bylo víceméně rozhodnuto. Tím spíš, když Češi neproměňovali své šance a Kanada dokázala dát do konce třetiny ještě dva góly. Jeden ale nebyl uznán, a tak se šlo do kabin za stavu 1:4.

Ve třetí třetině se český tým nezmohl na větší odpor, utkání uzavřel James Dunn pátým gólem svého týmu.

V sobotním semifinále tak Česko čekají Spojené státy.

Pohled z kabiny

Filip Veselý pro parahockey.cz po utkání s Japonskem:  „Bohužel to nevyšlo, druhou třetinu jsme dostali dva rychlé góly, a to nás asi zlomilo. S Američany to bude hodně těžký zápas, jsou favoriti hodně dlouho, jak se na to připravit, nevím. Musíme hlavně proměňovat šance.“

Česko - Kanada 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky a narhávky: 15. Veselý - 4. McGregor (Cozzolino, Lavin), 16. McGregor (Hickey, Halbert), 16. Dunn (Cozzolino, Hickey), 26. Cozzolino, 27. Hickey (Cozzolino, Halbert), 43. Dunn

Česko: Kudela (Vápenka) - Ohar, Kubeš, Zelinka (C), Doležel - Geier, Hábl, Palát, Veselý, Žížlavský, Hečko (A), Novotný (A), Sedláček, Wágner

Kanada: Kingsmill (Watson) - Armstrong, Halbert, Lavin, Henry - Hickey (A), Cozzolino, McGregor (C), Kovacevich, Jacobs-Webb, Dunn, Boily, Dixon, Smith

druhý výsledek skupiny: Itálie - Japonsko 1:2 sn.