Trenéři
 

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v Přerově

17.08.2011, 12:36 | Zdeněk Pavliš

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v PřerověRuský tým SKA Petrohrad, hrající Kontinentální hokejovou ligu, absolvoval svůj první letošní kemp na zimním stadionu v Přerově ve dnech 24.července až 5. srpna 2011. Se souhlasem vedení týmu jsme mohli zaznamenat celou přípravu a jednu tréninkovou jednotku zveřejnit v podobě videozáznamu. V tomto článku přikládáme zaznamenané video, v dalším článku předložíme grafické zpracování jednotlivých cvičení.

 
 
Kontinentální hokejová liga /KHL/, jako nadnárodní profesionální hokejová liga, byla založena v roce 2008 a navazuje na svého předchůdce, ruskou superligu. V současnosti je tvořena  24 kluby, které jsou podle geografické polohy rozděleny do 4 divizí a vytvářejí 2 konference – východní a západní. Ve finále se utkají vítězové konferencí o „Gagarinův pohár“. V současnosti je odborníky považována po NHL za druhou nejlepší hokejovou ligu na světě, a to jak svým ekonomickým zabezpečením, tak zejména kvalitou hráčů.

V KHL působili a působí nejen naši vynikající hráči, ale také naši trenéři jako Miloš Říha, Marek Sýkora, Rostislav Čada, Vladimír Vůjtek starší a Václav Sýkora. Miloš Říha je svými výsledky v této soutěži spolu s Vladimírem Vůjtkem vysoce hodnocen a  v nadcházejícím ročníku povede jeden z nejlepších týmů KHL – SKA Petrohrad.
    
První tréninkový kemp tohoto týmu byl uskutečněn ve dnech 24.7 – 5.8.2011 na ZS stadionu v Přerově. Se souhlasem trenéra jsme mohli zaznamenat a zveřejnit jejich celou  přípravu na ledě včetně videozáznamu jednoho tréninku. Současně chci poděkovat bývalému trenérovi HC Přerov Láďovi Chytilovi za záznam tréninkových jednotek a vedení klubu HC Přerov za pomoc při pořizování videozáznamu.

Tohoto soustředění se zúčastnilo celkem 34 hráčů /4 brankáři a 6 kompletních pětek/. Pro představu kvality týmu uvedu jen některé z nich: Štěpánek, Sokolov /brankáři/, Višněvski, Grebeškov, Voroběv, Kalinin /obránci/, Afinogenov, Arťuchin, Weinhandl, Průcha, Thoreson, Fjodorov, Nepryaev /útočníci/.

Tým sehrál 4 přípravná utkání a na ledě odtrénoval 16 tréninkových jednotek po 60 min. Tréninkový program byl koncipován tak, že družstvo bylo rozděleno do dvou skupin a trénovalo po celou dobu v těchto skupinách denně čtyřfázově. Dopoledne 60 min. led a 60 min. rozvoj silových schopností, odpoledne 60 min. led a 60 min. míčové hry a agility. Podle slov trenéra byl kemp zaměřen především  na objem práce. Na tréninku byli vždy přítomni 2 trenéři a jeden trenér brankářů.

V první části tohoto bloku uvádíme videozáznam jedné tréninkové jednotky v té podobě, jak byla praktikována. Celkem bylo zařazeno 7 cvičení, každé v trvání 6 min. Odpočinek mezi cvičeními byl 2 min. Pokud chceme zhodnotit přípravu na ledě, dominovala kvalita bruslení a vysoká úroveň individuálních dovedností většiny hráčů, a to i přes to, že se jednalo o první soustředění po téměř 2 měsíčním odpočinku.

Druhou část monitorování přípravy SKA Petrohrad včetně grafického záznamu všech tréninkových jednotek na ledě uvedeme na www.cslh.cz v příštím týdnu.

 
Slovník pro trenéry
  • zdržování hry = delaying the game (stalling, freezing)
  • začínající řada = starting line up
  • sprcha = showerbath
Aktuální články
Kalendář
Zpět
únor 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
   
1
2
3
4
5
6
7
8
27
28
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Extraligová příprava: Piráti vyhráli v derby, Radivojevič sestřelil Hradec
(20.02.2018) Protože je Tipsport extraliga kvůli olympijským hrám přerušená, týmy si naplánovaly přípr...

 

BLOG z OH: Spánku bude méně, líčí videokouč Havel. V čem tkví síla USA?
(20.02.2018) (KANGNUNG, od našich zpravodajů) Kolem hokeje se motal odmala. Dřív ho aktivně hrával, skonči...

 

Jak spí Češi na pokojích? Brankáři s lékařem, kapitán s kustody
(20.02.2018) Dobře se vyspat. I to je klíč k vítězství v zápasech na velkém turnaji. Z následujícího v...