Trenéři
 

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v Přerově

17.08.2011, 12:36 | Zdeněk Pavliš

Video: Tréninkový kemp SKA Petrohrad v PřerověRuský tým SKA Petrohrad, hrající Kontinentální hokejovou ligu, absolvoval svůj první letošní kemp na zimním stadionu v Přerově ve dnech 24.července až 5. srpna 2011. Se souhlasem vedení týmu jsme mohli zaznamenat celou přípravu a jednu tréninkovou jednotku zveřejnit v podobě videozáznamu. V tomto článku přikládáme zaznamenané video, v dalším článku předložíme grafické zpracování jednotlivých cvičení.

 
 
Kontinentální hokejová liga /KHL/, jako nadnárodní profesionální hokejová liga, byla založena v roce 2008 a navazuje na svého předchůdce, ruskou superligu. V současnosti je tvořena  24 kluby, které jsou podle geografické polohy rozděleny do 4 divizí a vytvářejí 2 konference – východní a západní. Ve finále se utkají vítězové konferencí o „Gagarinův pohár“. V současnosti je odborníky považována po NHL za druhou nejlepší hokejovou ligu na světě, a to jak svým ekonomickým zabezpečením, tak zejména kvalitou hráčů.

V KHL působili a působí nejen naši vynikající hráči, ale také naši trenéři jako Miloš Říha, Marek Sýkora, Rostislav Čada, Vladimír Vůjtek starší a Václav Sýkora. Miloš Říha je svými výsledky v této soutěži spolu s Vladimírem Vůjtkem vysoce hodnocen a  v nadcházejícím ročníku povede jeden z nejlepších týmů KHL – SKA Petrohrad.
    
První tréninkový kemp tohoto týmu byl uskutečněn ve dnech 24.7 – 5.8.2011 na ZS stadionu v Přerově. Se souhlasem trenéra jsme mohli zaznamenat a zveřejnit jejich celou  přípravu na ledě včetně videozáznamu jednoho tréninku. Současně chci poděkovat bývalému trenérovi HC Přerov Láďovi Chytilovi za záznam tréninkových jednotek a vedení klubu HC Přerov za pomoc při pořizování videozáznamu.

Tohoto soustředění se zúčastnilo celkem 34 hráčů /4 brankáři a 6 kompletních pětek/. Pro představu kvality týmu uvedu jen některé z nich: Štěpánek, Sokolov /brankáři/, Višněvski, Grebeškov, Voroběv, Kalinin /obránci/, Afinogenov, Arťuchin, Weinhandl, Průcha, Thoreson, Fjodorov, Nepryaev /útočníci/.

Tým sehrál 4 přípravná utkání a na ledě odtrénoval 16 tréninkových jednotek po 60 min. Tréninkový program byl koncipován tak, že družstvo bylo rozděleno do dvou skupin a trénovalo po celou dobu v těchto skupinách denně čtyřfázově. Dopoledne 60 min. led a 60 min. rozvoj silových schopností, odpoledne 60 min. led a 60 min. míčové hry a agility. Podle slov trenéra byl kemp zaměřen především  na objem práce. Na tréninku byli vždy přítomni 2 trenéři a jeden trenér brankářů.

V první části tohoto bloku uvádíme videozáznam jedné tréninkové jednotky v té podobě, jak byla praktikována. Celkem bylo zařazeno 7 cvičení, každé v trvání 6 min. Odpočinek mezi cvičeními byl 2 min. Pokud chceme zhodnotit přípravu na ledě, dominovala kvalita bruslení a vysoká úroveň individuálních dovedností většiny hráčů, a to i přes to, že se jednalo o první soustředění po téměř 2 měsíčním odpočinku.

Druhou část monitorování přípravy SKA Petrohrad včetně grafického záznamu všech tréninkových jednotek na ledě uvedeme na www.cslh.cz v příštím týdnu.

 
Slovník pro trenéry
  • přihrávka - například mezi dvěma obránci na modré čáře = playing catch
  • pokračovat ve hře = continue the play
  • klek na kolenou = down on the knees
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Výchova „béčkařů“: Jaké hry připravují dětem Duda a spol.?
(18.06.2018) O probíhající trenérských kurzech licence B jsme už informovali. Zachytili jsme trenéry ješt...

 

Ztráta pro Liberec. Bek Jánošík mění extraligu za KHL, míří do Slovanu
(18.06.2018) Zadní řady Bílých Tygrů opouští ostřílený Adam Jánošík, slovenský reprezentant má nam...

 

Bílina, Skuteč či Orlová. Profesionální trenéři ČSLH jsou už v 84 klubech
(18.06.2018) V zimě vypsal Český svaz ledního hokeje výběrové řízení do šesté etapy projektu Trenéř...