Reprezentace
 

Češi na Američany nestačili, postupuje Kanada, Švédsko a překvapivě také Švýcaři

18.05.2018, 02:22 | Adam Pavlíček

Češi na Američany nestačili, postupuje Kanada, Švédsko a překvapivě také ŠvýcařiČtvrtfinálová klání jsou za námi. Zajímavé utkání mezi Ruskem a Kanadou nakonec zvládli hokejisté javorového listu v prodloužení. Čeští hokejisté těsně nestačili na USA v základní hrací době. Lotyši potrápili Švédsko, které muselo o výhru bojovat do posledních vteřin. Největším překvapením dne se stali Švýcaři, jenž přehráli před zápasem favorizované Finy.

 
 

Kodaň

Rusko – Kanada 4:5 p.p.

Zápas začal ve velkém tempu, což potvrdili Kanaďané, kteří se mohli již v páté minutě radovat z první trefy. V Royal Areně se pokračovalo ve velkém tempu a k vidění bylo hodně šancí, do kabin se šlo ale za jednobrankového vedení pro zámořský celek. V druhá perioda nabídla fanouškům hodně šancí, ujaly se ale jen tři. Rusové mohli být o něco spokojenější, podařilo se jim totiž srovnat stav utkání na 2:2. Kanada se sice snažila opět zvrátit vedení na svou stranu, do zvuku závěrečné sirény se jí to však nepodařilo. Diváci kromě dobrého hokeje dostali po základní hrací době přídavek v podobě prodloužení. V něm už rozhodly javorové listy. Ryan O‘ Reilly nasměroval před brankovištěm hůl, jak potřeboval, a bylo hotovo, postupová kanadská radost mohla vypuknout.

Švédsko – Lotyšsko 3:2

První třetina nabídla zajímavou podívanou, alespoň pro oko neutrálního příznivce. Lotyši překvapivě drželi s favoritem utkání krok, což po dvaceti minutách dokazoval bezbrankový nerozhodný stav. K překvapení se schylovalo i po druhé periodě, kdy byl stav stále vyrovnaný, tentokrát už ale bylo po gólu na každé straně. V posledních dvaceti minutách mohl lotyšský tým jít do vedení, dvojnásobnou přesilovou hru ovšem využít nedokázal. Švédové tedy svému soupeři utekli a vedení již nepustili.

Herning

Česko – USA 2:3

Češi nevstoupili do čtvrtfinále vůbec dobře. Již ve třinácté minutě prohrávali se zámořským soupeřem o dvě branky. Za tohoto stavu vstoupili hokejisté obou celků do druhé třetiny. Chvíli po uplynutí poloviny utkání ale byli na nohou čeští fanoušci, kteří nejprve sledovali gól Michala Řepíka a také vyrovnání Martina Nečase. V druhé pasáži prostředního dějství bylo k vidění velké množství šancí, a to na obou stranách. Střelci ale neuspěli, a tak rozhodující třetina začala za nerozhodného stavu. Ve čtyřicáté sedmé minutě mohl český tým do vedení poslat Roman Červenka, ovšem minul. A tak přišlo potrestání na druhé straně. Patrick Kane předvedl parádní akci a střelou nad beton vstřelil rozhodující branku na 3:2. Jandačovi svěřenci se v závěru pokoušeli zkorigovat skóre, kýžené vyrovnání ale nepřišlo.

Finsko – Švýcarsko 2:3

Úvodní dějství nabídlo skvělou podívanou. Finové svého soupeře přestříleli a po zásluze vedli po první třetině o jednu branku. Švýcaři ale začali hru stále více vyrovnávat, což jim vyneslo branku na 1:1. A chvíli po srovnání už to bylo o dvě branky pro hokejisty helvétského kříže! Těsně před padesátou minutou srovnal na 2:3 Rantanen, avšak to z pohledu Suomi bylo vše. Švýcaři se tak stali překvapením dne a mohou se radovat z postupu do další fáze turnaje.

 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Pastrňák obhájil loňský triumf, ve Zlaté hokejce předčil Voráčka i Krejčího
(19.06.2018) Loni se stal nejmladším vítězem Zlaté hokejky, teď David Pastrňák triumf obhájil. Útoční...

 

Univerzita budou nejlepší roky života, věří Kondelík. Draft ke štěstí nepotřebuje
(19.06.2018) Už když se s ním bavíte, spokojenost z něj čiší. Budějovický odchovanec Jáchym Kondelík ...

 

Přestupy v TELH: Džerinš se vrací do KHL, z Hradce Králové míří do Rigy
(19.06.2018) Kluby nejvyšší tuzemské soutěže usilovně pracují na skladbě kádru pro příští sezonu 20...