Reprezentace
 

Vyrovnaná bitva se smutným koncem. Češi ve čtvrtfinále padli s Američany

17.05.2018, 22:48 | Martina Kramerová

Vyrovnaná bitva se smutným koncem. Češi ve čtvrtfinále padli s AmeričanyPřestože čeští hokejisté předvedli ve čtvrtfinále mistrovství světa bojovný výkon, na vítězství proti Američanům to nestačilo. Češi sice dokázali dorovnat dvoubrankové manko, když se v průběhu druhé třetiny prosadili Řepík a Nečas, na třetí trefu soupeře ze závěrečné periody už však reagovat nestihli a prohráli 2:3. Šampionát tak pro český národní tým skončil opět ve čtvrtfinále.

 
 

Čtvrtfinálový souboj s Američany začal z obou stran hodně svižně. Jako první se osmělil zámořský soupeř, který už v čase 01:58 ohrozil českou branku. Atkinsonova dělovka z mezikruží však orazítkovala pouze tyčku.

Na druhé straně se do velké šance dostal Kubalík, který si sjel z levé strany přímo před Kinkaida. Tvář v tvář americkému brankáři však neuspěl. V 11. minutě už se měnilo skóre. Patrick Kane se probil ke střele z vrcholu pravého kruhu a jeho rána zápěstím zapadla k zadní tyči.

Američané o chvíli později svůj náskok navíc zvýšili. Atkinson dostal přihrávku od Bonina přímo před Francouzovu klec a po bekhendové kličce dostal kotouč za brankovou čáru.

Češi se ale z dvougólové sprchy oklepali a v čase 24:55 Řepík vykřesal první branku do americké sítě naději. Česká šestadvacítka zakončila zakončila pěknou kombinaci s Gudasem a Faksou přesnou bombou z levého kruhu.

Americká ofenziva s inkasovaným gólem nabrala na intenzitě a Francouz musel hned několikrát hasit nebezpečí. Byli to ale čeští fanoušci, kdo se radoval z další branky. Vyrovnání zařídil zhruba v polovině základní hrací doby Nečas, jenž dotečoval Pastrňákův pokus od modré až za Kinkaidova záda.

Faksa následně pálil zblízka a jen těsně minul, neuspěl ani Pastrňák, který po Krejčího pobídce trefil pouze boční síť americké klece. Velkou možnost skórovat získaly také Spojené státy. Francouz vyjel za branku pro kotouč a musel hodně spěchat zpátky. Jeho odpal totiž zachytil Gaudreau a neváhal okamžitě vystřelil na opuštěnou svatyni. Naštěstí pro český tým zasáhl jen boční síť.

Poté zatrnulo hráčům na americké střídačce. Šulák zavezl kotouč do útočného pásma a přesně našel před Kinkaidem Faksu. Ten ještě posunul na volného Červenku, který mohl zamířit do poloprázdné branky. Jeho rána však skončila vedle.

V čase 46:58 Američané opět přiklonili skóre na svou stranu. Hronek při obranném zákroku upadl a Kane měl volnou cestu k Francouzově svatyni. Americký kapitán si rychle najel na levou stranu a uklidil kotouč na zadní tyč.

Český tým se v závěru snažil vyrovnat, veškeré snahy ale přišly vniveč. Gólový účet ještě naopak mohli vylepšit Američané, které po Francouzově odvolání z branky zastavily jen obětavé zákroky českých hráčů v poli. Kýženou trefu se Čechům vsítit nepovedlo, a tak pro ně cesta šampionátem skončila ve čtvrtfinále.

 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Pastrňák obhájil loňský triumf, ve Zlaté hokejce předčil Voráčka i Krejčího
(19.06.2018) Loni se stal nejmladším vítězem Zlaté hokejky, teď David Pastrňák triumf obhájil. Útoční...

 

Univerzita budou nejlepší roky života, věří Kondelík. Draft ke štěstí nepotřebuje
(19.06.2018) Už když se s ním bavíte, spokojenost z něj čiší. Budějovický odchovanec Jáchym Kondelík ...

 

Přestupy v TELH: Džerinš se vrací do KHL, z Hradce Králové míří do Rigy
(19.06.2018) Kluby nejvyšší tuzemské soutěže usilovně pracují na skladbě kádru pro příští sezonu 20...