Hokejové soutěže
 

Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda Plzeň

01.02.2018, 13:56 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – HC Škoda PlzeňPředseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval opakovaným, hrubě vulgárním skandováním na adresu hráčů hostí, rozhodčích a jiné skupiny fanoušků vlastního klubu, k němuž došlo při utkání HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav (30. 1. 2018). Na základě videozáznamu bylo prokázáno, že uvedeného nesportovního jednání bez respektu vůči dalším účastníkům utkání se fanoušci dopustili několikrát v průběhu zápasu, přičemž pokřiky byly iniciovány diváky v sektoru 112.

 
 
Vzhledem k tomu, že k provinění došlo v průběhu podmíněného odkladu předchozího rozhodnutí, uložil předseda disciplinární komise ELH klubu HC Škoda Plzeň trest odehrání jednoho soutěžního utkání bez přítomnosti diváků v sektoru 112 východní tribuny. Trest se vztahuje na nejbližší domácí zápas HC Škoda Plzeň – Piráti Chomutov, který se uskuteční dne 4. 2. 2018.

Klub HC Škoda Plzeň byl v probíhající sezóně trestán za přestupky, související s chováním části příznivců, již jedenáctkrát. V deseti případech kvůli nesportovnímu chování fanoušků, v jednom kvůli vhazování předmětů na ledovou plochu. Potrestán byl mimo jiné finančními pokutami v celkové výši 142 000 Kč, ve dvou případech napomenutím a v jednom podmíněným uzavřením sektoru.

Zástupci klubu se v minulém týdnu zúčastnili v souvislosti s probíhající zkušební lhůtou a hraničním chováním části fanoušků v zápase HC Škoda Plzeň – HC Oceláři Třinec (19. 1. 2018) jednání disciplinární komise ELH. Komise přivítala informaci o krocích, které klub v uvedené oblasti v komunikaci s fanoušky podniká. Současně však upozornila, že v případě opakování přestupku je vázána platným Disciplinárním řádem ELH a bude v souladu s ním postupovat. V případě opakovaného nebo zvlášť závažného nesportovního chování fanoušků je možné podle řádů uložit vedle napomenutí či pokuty rovněž trest odehrání zápasu bez přítomnosti diváků na celém stadiónu nebo v jeho části, a to s platností až na šest měsíců, případně trest uzavření stadiónu až na dobu jednoho roku včetně určení minimální vzdálenosti, v níž může klub soutěžní utkání ELH odehrát.

 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Třinečtí junioři znovu zamíří na Světový pohár. Budou obhajovat bronz
(20.06.2018) Přestože se mládežníkům Třince uplynulá sezona napříč kategoriemi nepovedla, juniory v sr...

 

Obránce po strejdovi. Bylo to jasné, chtěla jsem být jako on, líčí Hanzlíková
(20.06.2018) Stačilo deset dnů během února 1974 a Rokycany daly českému hokeji dva vynikající obránce. Z...

 

Proč Třinec? Má vždy vysoké cíle, říká Bukarts. Debut ho čeká „doma“ ve Zlíně
(20.06.2018) Roberts Bukarts za tři sezony ve Zlíně ukázal, že je nadstandardním hokejistou pro českou ext...