Hokejové soutěže
 

Valná hromada APK LH se zabývala disciplinárním řádem ELH

24.11.2017, 15:43 | Tisková zpráva

Valná hromada APK LH se zabývala disciplinárním řádem ELHŘeditel extraligy Josef Řezníček a předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se zúčastnili valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. Předmětem jejího jednání bylo mj. uplatňování nových ustanovení, týkajících se postihu nesportovního chování fanoušků a zařazených do Disciplinárního řádu ELH na základě rozhodnutí klubů v srpnu 2017.

 
 
Valná hromada APK LH se v poměru 12:2 hlasům vyslovila proti návrhu na vypuštění těchto ustanovení z Disciplinárního řádu ELH, který podpořily Mountfield HK a HC Škoda Plzeň. Rozhodla, aby disciplinární komise v jejich uplatňování v souladu s nastolenou praxí pokračovala.

Disciplinární komise ELH trestá výhradně hrubé, hromadné a opakované vulgarity, které jsou v zásadním rozporu s obecnými normami slušnosti, zvlášť je-li jejich skandování předem připravováno a organizováno nebo směřují-li proti zdraví a bezpečnosti účastníků utkání. Běžné skandování, projevy emocí ani nesouhlasu postihovány nejsou.

V dosavadním průběhu soutěže projednávala Disciplinární komise ELH 23 případů souvisejících s chováním fanoušků. Podle ustanovení, postihujícího hrubé vulgarity, bylo řešeno 15 případů, 7 souviselo se vhazováním předmětů na ledovou plochu a 1 s použitím pyrotechniky. Počet projednávaných přestupků má klesající tendenci – zatímco v první čtvrtině soutěže vynesla komise 18 trestů, v probíhající druhé čtvrtině jich bylo 5. Kvůli nesportovnímu chování fanoušků bylo dosud potrestáno 8 účastníků extraligy, nejčastěji Kometa Brno a HC Škoda Plzeň, na které připadají dvě třetiny trestů a více než čtyři pětiny uložených pokut. Tresty za vulgární skandování, vhazování předmětů na ledovou plochu nebo použití zakázané pyrotechniky obdržely v mnohem menším počtu rovněž BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc, HC Verva Litvínov, Mountfield HK a Piráti Chomutov. Šest klubů – Aukro Berani Zlín, Bílí Tygři Liberec, HC Dukla Jihlava, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera – trestáno nebylo.

Vzhledem k tomu, že kluby rozhodly o postihování hrubých vulgarit před sezónou poprvé, uplatňovala komise tresty na nejnižší hranici sazebníku – velkou většinu tvořila napomenutí nebo pokuty do 10 000 Kč. Vyšší tresty – 20 000 Kč, 30 000 Kč, podmínečné uzavření sektoru – obdržely jen Kometa Brno s HC Škoda Plzeň, v jejichž případech byla provinění nejčastější, opakovaná či zvlášť závažná. Proti uloženému trestu se v dosavadním průběhu soutěže odvolal jediný klub – Mountfield HK.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
 
1
2
3
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Haščák se v Kometě po dvou titulech loučí, budoucnost zatím neřeší
(26.05.2018) Tohle se jen tak někomu nepovede. Slovenský bojovník Marcel Haščák přišel do Komety v pravou...

 

Illéš, Hudeček, Kanko, teď Tomi. Poruba dál posiluje útok, ale přišla o Luku
(26.05.2018) Vedení Poruby, která se po devíti letech vrací na prvoligovou mapu, pokračuje ve skladbě kádr...

 

Ženský Mrázek chce do extraligy. Moje rituály? Ani nejdou spočítat, říká Pejšová
(26.05.2018) Gólmani jsou jiní, to se všeobecně ví. A Julie Pejšová se z tohoto pravidla nevymyká. Patná...