Hokejové soutěže
 

Valná hromada APK LH se zabývala disciplinárním řádem ELH

24.11.2017, 15:43 | Tisková zpráva

Valná hromada APK LH se zabývala disciplinárním řádem ELHŘeditel extraligy Josef Řezníček a předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se zúčastnili valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. Předmětem jejího jednání bylo mj. uplatňování nových ustanovení, týkajících se postihu nesportovního chování fanoušků a zařazených do Disciplinárního řádu ELH na základě rozhodnutí klubů v srpnu 2017.

 
 
Valná hromada APK LH se v poměru 12:2 hlasům vyslovila proti návrhu na vypuštění těchto ustanovení z Disciplinárního řádu ELH, který podpořily Mountfield HK a HC Škoda Plzeň. Rozhodla, aby disciplinární komise v jejich uplatňování v souladu s nastolenou praxí pokračovala.

Disciplinární komise ELH trestá výhradně hrubé, hromadné a opakované vulgarity, které jsou v zásadním rozporu s obecnými normami slušnosti, zvlášť je-li jejich skandování předem připravováno a organizováno nebo směřují-li proti zdraví a bezpečnosti účastníků utkání. Běžné skandování, projevy emocí ani nesouhlasu postihovány nejsou.

V dosavadním průběhu soutěže projednávala Disciplinární komise ELH 23 případů souvisejících s chováním fanoušků. Podle ustanovení, postihujícího hrubé vulgarity, bylo řešeno 15 případů, 7 souviselo se vhazováním předmětů na ledovou plochu a 1 s použitím pyrotechniky. Počet projednávaných přestupků má klesající tendenci – zatímco v první čtvrtině soutěže vynesla komise 18 trestů, v probíhající druhé čtvrtině jich bylo 5. Kvůli nesportovnímu chování fanoušků bylo dosud potrestáno 8 účastníků extraligy, nejčastěji Kometa Brno a HC Škoda Plzeň, na které připadají dvě třetiny trestů a více než čtyři pětiny uložených pokut. Tresty za vulgární skandování, vhazování předmětů na ledovou plochu nebo použití zakázané pyrotechniky obdržely v mnohem menším počtu rovněž BK Mladá Boleslav, HC Dynamo Pardubice, HC Olomouc, HC Verva Litvínov, Mountfield HK a Piráti Chomutov. Šest klubů – Aukro Berani Zlín, Bílí Tygři Liberec, HC Dukla Jihlava, HC Oceláři Třinec, HC Sparta Praha a HC Vítkovice Ridera – trestáno nebylo.

Vzhledem k tomu, že kluby rozhodly o postihování hrubých vulgarit před sezónou poprvé, uplatňovala komise tresty na nejnižší hranici sazebníku – velkou většinu tvořila napomenutí nebo pokuty do 10 000 Kč. Vyšší tresty – 20 000 Kč, 30 000 Kč, podmínečné uzavření sektoru – obdržely jen Kometa Brno s HC Škoda Plzeň, v jejichž případech byla provinění nejčastější, opakovaná či zvlášť závažná. Proti uloženému trestu se v dosavadním průběhu soutěže odvolal jediný klub – Mountfield HK.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
únor 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
   
1
2
3
4
5
6
7
8
27
28
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Vsetínský Jakub Teper: tišší kluk, co bude mít titul Sympaťáka stále na talíři
(23.02.2018) Jakub Teper vyhrál třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Vsetínský obránce před zápasem...

 

Mačkali jsme je, ale nic z toho, smutní Mozík. Za každou cenu velí urvat bronz
(23.02.2018) (KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Dva góly v rozmezí 27 sekund a bylo po zápase. Čeští hokejis...

 

Dojatý Kahun o německé pohádce: Jsem nejšťastnější na světě, budou i slzy
(23.02.2018) (KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Ester Ledecká šokovala lyžařský svět na olympiádě svým v