Reprezentace
 

Sledge hokejisté porazili Švédy a postoupili na paralympiádu!

13.10.2017, 17:04 | ČSLH

Sledge hokejisté porazili Švédy a postoupili na paralympiádu!Čeští sledge hokejisté si potřetí v řadě zahrají na paralympiádě. Svěřenci trenéra Jiřího Břízy vyhráli na kvalifikačním turnaji i nad domácími Švédy a už před posledním dnem si definitivně zajistili postup na březnové Hry v Pchjongčchangu!

 
 
Od prvních vteřin utkání bylo jasné, že Švédové, kterým se zatím na turnaji příliš nedařilo, půjdou do zápasu s maximálním nasazením. Češi se dostali pod tlak soupeře a během prvních deseti minut zápasu musel brankář Matoušek několikrát zasahovat a české mužstvo podržet. Čechům se v závěru třetiny podařilo vymanit z náporu soupeře a ve třinácté minutě po krásné nahrávce Pavla Kubeše vstřelil gól na 1:0 Zdeněk Hábl. Náskok se však českým sledge hokejistům nepodařilo udržet a těsně před koncem první třetiny srovnal stav na 1:1 švédský hráč Rakos.

Ve druhé třetině se český tým nenechal zavřít do defenzívy, ale brzy se dostal do vedení zásluhou střely Karla Wagnera a šikovné teče Zdeňka Krupičky. Těsné vedení ale Čechům dlouho nevydrželo. Na 2:2 srovnal Per Kasperi.

Studená sprcha v podobě třetí branky ve prospěch Švédů přišla ve 26. minutě z hole Christiana Hedberga. Naštěstí se čeští hráči „nezlomili“ a podařilo se jim během jedné minuty střelit dva góly a dostat tým opět do vedení. Nejprve skóroval Pavel Kubeš na 3:3 po přihrávce Zdeňka Hábla a za dalších 30 sekund David Palát po skvělé akci Šafránka a Krupičky na 4:3.

Ve třetí třetině sáhl trenér Bříza po změně na postu brankáře a na posledních 15 minut poslal „zabetonovat“ českou branku Michala Vápenku. I přes švédskou power play, která trvala přes 4 minuty a kdy v posledních 30 vteřinách zápasu po vyloučení Krupičky Češi hráli dokonce ve jen čtyřech proti šesti Švédům, se podařilo české reprezentaci vedení udržet, zvítězit a získat další 3 body do tabulky kvalifikačního turnaje.

Již nyní je tedy jasné, že český sledge hokejový tým obsadí na turnaji nejhůře 2.příčku, což znamená jistý postup na zimní paralympijské hry PyeongChang 2018. Velká gratulace českým hráčům i a velké díky všem, kteří se na tomto úspěchu české reprezentace sledge hokeje podíleli.

Švédsko vs Česko 3:4

Branky: 15. Rakos (Hedberg), 22. Kasperi (Ingvarsson), 26. Hedberg (Rakos) – 13. Hábl (Kubeš), 18. Krupička (Wágner), 28. Kubeš (Hábl, Motyčka), 28. Palát (Šafránek, Krupička)

Švédsko: U. Nilsson (Neuman) – Ingvarsson, Lundgren, Hedberg, Holm – P. Nilsson, Karlsson, Kasperi, Magnevill, Meng, Jonsson, Cederstam, Ojala, Rakos

Česko: Matoušek (31. Vápenka) – Motyčka, Kubeš, Doležal – Wágner, Šafránek, Klíma, Geier, Raul, Palát, Hábl, Krupička

Rozhodčí: Martin Rapák, Tony Rundström, Igor Hus

 
Aktuální články
Kalendář
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Třinečtí junioři znovu zamíří na Světový pohár. Budou obhajovat bronz
(20.06.2018) Přestože se mládežníkům Třince uplynulá sezona napříč kategoriemi nepovedla, juniory v sr...

 

Obránce po strejdovi. Bylo to jasné, chtěla jsem být jako on, líčí Hanzlíková
(20.06.2018) Stačilo deset dnů během února 1974 a Rokycany daly českému hokeji dva vynikající obránce. Z...

 

Proč Třinec? Má vždy vysoké cíle, říká Bukarts. Debut ho čeká „doma“ ve Zlíně
(20.06.2018) Roberts Bukarts za tři sezony ve Zlíně ukázal, že je nadstandardním hokejistou pro českou ext...