Reprezentace
 

Česká osmnáctka na šampionátu končí, dál jdou Finsko, Rusko, Švédsko a USA

21.04.2017, 02:25 | Martina Sikorová

 Česká osmnáctka na šampionátu končí, dál jdou Finsko, Rusko, Švédsko a USAProti Finům prohrávali čeští mladíci už o čtyři góly, zápas ale nevzdali a dotáhli jej až do prodloužení. V nastaveném čase se z rozhodující trefy radovalo Suomi a cesta národního týmu šampionátem je tedy u konce. V dalších čtvrtfinálových bitvách Švédsko smetlo Kanadu, Rusko udolalo Slovensko v prodloužení a v semifinále nebudou chybět ani Američani. (Foto: Juniorský hokej)

 
 

Čtvrtfinále

Gólový účet čtvrtfinále otevřeli už ve třetí minutě Finové, když se ranou od modré prosadil Miro Heiskanen. Česká družina ale rychle vyrovnala po trefě Dalimila Mikysky a poté začala Suomi přehrávat, po šťastné brance Linuse Nymana se však na koně dostali Finové. Ranou z první poslal Finsko do dvougólového vedení obránce Urho Vaakanainen, vzápětí upravil na 4:1 střelou z mezikruží Aarne Talvitie a místo Škarka šel do branky Jiří Patera. V pětadvacáté minutě prohrávali Češi už o čtyři góly po pěkné akci Aarneho Talvitieho, zápas ale nezabalili. Z dorážky snížil Filip Chytil, následně se z prostoru před brankou prosadil Marek Škvrně a v posledních sekundách využil početní výhodu přesnou střelou Ondřej Machala. Před poslední částí tak reprezentanti se lvem na prsou ztráceli jediný gól. Obrovská euforie vypukla na české střídačce v osmapadesáté minutě, když do odkryté klece dopravil puk Filip Zadina a zařídil vyrovnání. V nastaveném čase si oba týmy vypracovaly několik slušných šancí, rozhodnutí ale přišlo až v poslední minutě. Z dorážky se prosadil Santeri Virtanen a cesta národního týmu tedy skončila ve čtvrtfinále.

Finsko – Česko 6:5pp (4:1, 1:3, 0:1 - 1:0)
Branky: 3. Heiskanen, 15. Nyman, 19. Vaakanainen, 20. Talvitie, 26. Talvitie, 70. Virtanen – 8. Mikyska, 28. Chytil, 32. Škvrně, 39. Machala, 58. Zadina.

Ve Spišské Nové Vsi se na první čtvrtfinálový gól čekalo až do dvacáté minuty. Po individuální chybě Kanady dostal puk do sítě Fabian Zetterlund a Švédsko šlo do vedení. Kanada ovšem dokázala krátce po příchodu ze šaten srovnat, když se z nulového úhlu trefil Matthew Strome. Tre Kronor znovu přidalo na obrátkách a záhy mělo svůj náskok zpět. Po parádní akci zakončil do prázdné klece Oskar Bäck a vzápětí se z dorážky prosadil Jacob Olofsson. Javorové listy ale bleskově snížily, když střelou přes obránce zamířil přesně Mackenzie Entwistle. Jen pár sekund před druhou sirénou ovšem zvýšil na 4:2 dorážející Rickard Hugg a položil základ pro švédský postup. V závěrečné třetině se z individuální akce nejprve prosadil Jacob Olofsson a střelou pod vyrážečku poslal Tre Kronor už do čtyřgólového trháku obránce Erik Brännström . Naději pro Kanadu ještě vykřesal dorážející Maxime Comtois, gólem do prázdné klece ale definitivně rozhodl Isac Lundeström a do semifinále tedy postoupilo Švédsko.

Kanada – Švédsko 3:7 (0:1, 2:3, 1:3)
Branky: 22. Strome, 35. Entwistle, 55. Comtois – 20. Zetterlund, 31. Bäck, 34. Olofsson, 40. Hugg, 45. Olofsson, 49. Brännström, 58. Lundeström.

Večerní bitva v Popradu začala lépe pro ruské mladíky. Po pěkné individuální akci Svečnikova se k dorážce dostal Ivan Čechovič a sborná šla do vedení. V jednatřicáté minutě se z branky radovali také slovenští mladíci a jejich fanoušci, když se střelou z mezikruží trefil přesně Adam Ružička. Jen o chvíli později šlo Slovensko do vedení, když se po přihrávce Lišky trefil Miloš Fafrák. Krátce po příchodu na led bylo ale srovnáno. Přesnou ranou z pravé strany napálil puk do sítě Ivan Čechovič a duel šel do prodloužení. A také tady rozhodoval až samotný závěr nastaveného času. Kirill Slepec se prosadil střelou k tyči a poslal do semifinále ruský výběr.

Rusko – Slovensko 3:2pp (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 6. Čechovič, 42. Čechovič, 69. Slepec – 31. Ružička, 35. Fafrák.

Lepší vstup do zápasu si snad ani zámořští mladíci nemohli přát. Už po jednapadesáti sekundách našel mezírku mezi betony švýcarského gólmana Michael Pastujov a USA šlo do vedení. Švýcarsko ale dokázalo svého soupeře překvapit a po gólu Nica Hischiera bylo srovnáno. A to nebylo ze strany reprezentantů země helvetského kříže vše. V jednatřicáté minutě už totiž Švýcaři vedli po dorážce Nicolase Müllera. Američani ale žádnou senzaci nepřipustili. O chvíli později srovnal přesnou střelou David Farrance a v samém závěru utkání rozhodli o postupu zámořského výběru Josh Norris a Jacob Tortora. V semifinále tak nebude chybět ani nejlepší tým skupiny B.

USA – Švýcarsko 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Branky: 1. Pastujov, 35. Farrance, 57. Norris, 58. Tortora – 24. Hischier, 31. Müller.

O udržení

Bitvu o záchranu začalo lépe Bělorusko, na první gól se ovšem ve Spišské Nové Vsi čekalo až do závěru druhé části, kdy se z dorážky prosadil Igor Martynov. Při lotyšské hře bez brankáře navíc trefil prázdnou klec Vladislav Jerjomenko a první bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy tedy patří mladým Bělorusům.

Bělorusko – Lotyšsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Martynov, 60. Jerjomenko.
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
duben 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
30
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Měli jsme jen prvních deset minut, hodnotí Jandač. Dorazí Jaškin a Nečas
(26.04.2018) (SÖDERTÄLJE, od našeho zpravodaje) Věděli, že je čeká mnohem těžší vzájemná šichta ne...

 

Vítězná šňůra v přípravě je pryč, Češi nenašli recept na posílené Švédy
(26.04.2018) (SÖDERTÄLJE, od našeho zpravodaje) Vítězná série je fuč, čeští hokejisté v přípravě n...

 

Změny v Litvínově! Manažer Kysela rezignoval, klub dočasně povede Šlégr
(26.04.2018) Litvínovská Verva zažila sezonu plnou nervů. Oddechnout si mohli mistři extraligy z roku 2015 a...