Hokejové soutěže
 

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Pereťagin (Chomutov), Vampola (Liberec), Pastor (Vítkovice), Monyia (Pardubice)

22.03.2016, 11:32 | Tisková zpráva

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Pereťagin (Chomutov), Vampola (Liberec), Pastor (Vítkovice), Monyia (Pardubice) Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Sergeje Pereťagina na protihráče Jaroslava Vlacha, za který mu byl v utkání Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec uložen trest ve hře za Zásah do oblasti hlavy a krku.

 
 
Po prostudování videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na hráče, který byl vzhledem ke snaze o odehrání volného kotouče považován za hráče v jeho držení. Hráč se před střetem neodrazil, zákrok nebyl veden ve vysoké nájezdové rychlosti a podle názoru předsedy disciplinární komise hráč nejednal pouze s cílem protihráče zasáhnout, ale snažil se získat kotouč. Za rozhodující považuje předseda komise skutečnost, že k zásahu oblasti hlavy a krku došlo sekundárně, neboť primární síla úderu byla vedena na rameno protihráče a následky střetu byly způsobeny zejména tím, že protihráč nebyl na zásah dostatečně připraven a snížením těžiště výrazně snížil možnost se střetu bránit. Předseda disciplinární komise ELH proto řízení s hráčem Sergejem Pereťaginem, Piráti Chomutov, zastavil.

Předseda disciplinární komise ELH se na základě podnětu delegáta zápasu zabýval ve zkráceném řízení rovněž jednáním hráče Petra Vampoly ve stejném utkání.

Na základě videozáznamu dospěl k závěru, že k pádu hráče došlo v důsledku předchozího nedovoleného bránění protihráčem Vladimírem Růžičkou, přičemž odraz byl způsoben především snahou hráče dosáhnout vyšší razance při rozehrání kotouče. Předseda disciplinární komise ELH proto řízení s hráčem Petrem Vampolou, Bílí Tygři Liberec, zastavil.

Předseda disciplinární komise ELH se ve zkráceném řízení zabýval také zákrokem hráče Tomáše Pastora, za který mu byl v utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Vítkovice Steel uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Hrubost. I v tomto případě řízení zastavil, neboť z dostupných záběrů, které končí v momentu, kdy se hráč rozjíždí směrem k trestné lavici, není možné zaujmout kvalifikované stanovisko. Přihlédl přitom i ke skutečnosti, že při zákroku nebyl žádný z protihráčů zraněn, a že zákrok byl potrestán rozhodčími přímo v utkání.

Monyia také bez dodatečného trestu

Na základě podnětu klubu HC Verva Litvínov se předseda disciplinární komise ELH zabýval zákrokem hráče Dmitriho Monyi na protihráče Michala Trávníčka v utkání HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice.

Po zhlédnutí videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který byl po vystřelení kotouče považován podle Pravidel ledního hokeje za hráče v jeho držení. Zákrok nebyl veden čelně, ale ani mimo zorné pole protihráče nebo ve vysoké nájezdové rychlosti a hráč se před ním neodrazil. Z dostupných záběrů nelze potvrdit ani vyloučit, že by při zákroku došlo k přímému zásahu oblasti hlavy a krku, je však zřejmé, že zákrok nemohl ohrozit vážnějším způsobem zdraví protihráče. Předseda disciplinární komise ELH proto řízení s hráčem Dmitrym Monyiou, HC Dynamo Pardubice, zastavil.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
květen 2016
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
5
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 93 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Registrace u MV ČR: 
VSP/1-1877/90-R
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2016
Český svaz ledního hokeje & eSports.cz

RSS kanál

Hokej.cz

Pytle místo holí a kočárek za góly. Mládež Dynama čistila břehy řeky
(25.05.2016) Stává se z toho moc pěkná tradice. Pardubičtí mládežníci už podruhé vyrazili k břehům

 

Hlava draka sťata. Šumperské ohlédnutí za sezonou
(25.05.2016) Seriál článků, ve kterém se ohlédneme za skončenou prvoligovou sezonou, začínáme na Morav

 

Z AHL do extraligy. Sparta posiluje zadní řady, získala Slováka Gernáta
(25.05.2016) Poté, co si pojistili služby zkušeného útočníka Jaroslava Hlinky, získali do svých zadních...