Reprezentace
 

Trenérské hodnocení turnaje kategorie U18 v Zuchwilu

11.01.2016, 13:33 | Robert Reichel

Trenérské hodnocení turnaje kategorie U18 v ZuchwiluTrenér české reprezentace do 18 let Robert Reichel hodnotí Turnaj pěti zemí ve švýcarském Zuchwilu. Čeští mladíci zde obsadili druhé místo za suverénním Finskem.

 
 
Před turnajem jsme se sešli 25.12. k tréninku na ZS v Třemošné a poté jsme odjeli do Zuchwilu, kde jsme již druhý den začínali turnaj utkáním se Slovenskem. Během turnaje jsme odehráli 4 utkání, 2 vítězně (Německo, Švýcarsko), 1x jsme prohráli v prodloužení (Slovensko) a 1x v normální hrací době (Finsko).

26.12.2015

ČR U18 – SVK U18 4:5 prod (2:1,2:3,0:0,0:1)
Sestava: Brízgala, Stahl - Kvasnička, Novák, Sirota, Valík, Furch, Dušek, Janda, Hroudný - Havelka, Kodýtek, Šmerha, Havránek, Karafiát, Kousal, Zídek, Davídek, Kurovský, Chalupa, Havlát, Michnáč.
Branky ČR: Kvasnička (Havránek), Michnáč (Karafiát, Havlát), Kousal (Havránek, Karafiát), Michnáč
Střely na branku 27:41

Utkání se nám moc nepovedlo. I když jsme po většinu utkání vedli. Soupeř byl aktivnější, dokázal nás přehrávat hlavně ve třetí třetině. Nehráli jsme dobře systémově, hrál se hokej nahoru, dolů. Často jsme propadali a ztráceli zbytečně kotouče kolem modrých čar. Soupeř rozhodl brankou v prodloužení po individuální chybě po vhazování.

27.12.2015

ČR U18 – Finsko 1:4 (1:3,0:1,0:0)
Sestava: Brízgala, Stahl od 21.min - Kvasnička, Sirota, Novák, Valík, Furch, Janda, Hroudný, Dušek - Havelka, Kodýtek, Michnáč, Havránek, Karafiát, Kousal, Chalupa, Davídek, Šmerha, Zídek, Havlát, Kurovský.
Branka ČR: Karafiát (Novák)
Střely na branku 18:39

Nevstoupili jsme do utkání připraveni a soupeř hrál velice dobře. Dostával se do šancí a v první třetině nám vstřelil 3 branky. Zlepšili jsme se v bojovnosti, ale hloupými vyloučeními jsme se nedostali do hry. Měli jsme problémy v situacích 1-1, které jsme nevyhrávali a těžko se drželi na kotouči.

28.12.2015

GER U18 - ČR U18 1:5 (1:0,0:2,0:2)
Sestava: Stahl, Klouček - Kvasnička, Sirota, Novák, Valík, Furch, Janda, Hroudný, Dušek - Havelka, Kodýtek, Michnáč, Havránek, Karafiát, Kousal, Šmerha, Zídek, Kurovský, Chalupa, Havlát, Davídek.
Branky ČR: Karafiát (Sirota), Karafiát (Kousal, Havránek), Sirota (Kvasnička, Kousal), Havránek (Kousal, Sirota), Šmerha (Valík, Kurovský)
Střely na branku 26:38

Utkání jsme začali trochu nervózně, ale žádné mužstvo si nevytvářelo moc příležitostí ke skórování. Naše hra se zlepšila od druhé třetiny, podařilo se nám vstřelit branky a utkání otočit. Hráli jsme s větším sebevědomím a po zbytek utkání jsme soupeře, kromě jejich přesilových her, nepouštěli do větších šancí.

30.12.2015

SUI U18 - ČR U18 3:5 (0:1,2:2,0:2)
Sestava: Stahl, Klouček - Kvasnička, Sirota, Novák, Valík, Furch, Janda, Hroudný, Dušek - Havelka, Kodýtek, Michnáč, Havránek, Karafiát, Kousal, Šmerha, Zídek, Kurovský, Chalupa, Havlát, Davídek
Branky ČR: Kodýtek (Havelka, Michnáč), Kurovský (Zídek), Michnáč (Havránek), Sirota (Havelka, Kvasnička), Kousal (Havránek)
Střely na branku 30:45

Odehráli jsme velice dobře první třetinu. Vytvořili jsme si spousty brankových příležitostí, ale nebyli jsme produktivní. Ve druhé části jsme přidali 2 rychlé branky, ale za stavu 3:0 jsme udělali faul v útočném pásmu a několik chyb, které soupeř potrestal a vrátil se do utkání. Třetí třetina byla vyrovnaná, znovu jsme naše příležitosti neproměnili a soupeř vyrovnal druhým gólem v přesilovce po našem zbytečném faulu. Ke konci jsme využili naší přesilovku a přidali ještě jednu branku, která zpečetila vítězství a druhé místo na turnaji za Finskem.

Hodnocení akce

Na turnaj jsme mužstvo, které hrálo v Kanadě, obměnili o deset nových hráčů ze širšího výběru. Začátek turnaje se nám nepovedl, ale v posledních utkáních měl náš výkon stoupající tendenci. Potýkali jsme se s velkým množstvím zbytečných vyloučení z útočného pásma. V některých částech utkání jsme byli herně nedisciplinovaní a měli menší odvahu a obětavost v osobních soubojích. Poslední dvě utkání turnaje jsme odehráli lépe. Dařilo se nám v těchto utkáních hrát aktivně a kontrolovat hru, odehráli jsme slušné přesilové hry, ale naše produktivita byla nízká.

Pozitiva:

 • Možnost vidět hráče ze širší nominace v mezinárodních utkáních
 • Zlepšující se výkony ke konci turnaje
 • Solidní výkon brankáře Stahla
Negativa:
 • Zranění brankáře Brízgaly
 • Produktivita v zakončení
 • Velké množství zbytečných vyloučení
 • Výpadky herního systému během utkání
 • Nedisciplinovanost

Charakteristika hry ostatních mužstev:

Slovensko: Mladé mužstvo se šikovnými hráči ročníku narození 1999. Hráli obětavě, a snažili se o kombinační hokej. Mají několik šikovných a kreativních obránců, kteří umí tvoři hru.

Finsko: Přijeli s lepším týmem než na předchozí turnaj 5 v Monthey. Na turnaji vyhráli všechna utkání. Dobře bruslili, byli silní na kotouči a v osobních soubojích. Dodržovali herní systém a působili velice kompaktním dojmem.

Německo: Bojovali a hráli obětavě. Hráli jednoduše, rychle otáčeli hru a snažili se nahazovat kotouče do útočného pásma. Několik šikovných hráčů, kteří tvoří hru na přesilových hrách a umí dobře zakončit z první po přihrávce.

Švýcarsko: Obměnili mužstvo oproti sestavě v Kanadě i sestavě z turnaje 5 v Monthey. Nebyli tak silní v defenzívě v obraném pásmu. Oslabení hráli velice pasivně. Bojovali a nevzdávali žádný souboj.

Doporučení do klubů:

 • Zakončení a produktivita ve cvičeních
 • Disciplinovanost jak v tréninku, tak v utkáních
 • Soutěživost, chtít se porvat o kotouč, o pásmo, nic nevypouštět
 • Správné návyky
 • Dodržování herního systému
 • Intenzita ve cvičeních a v soubojích
 • Nadřazenost týmu nad jednotlivcem
 • Nejít si jen zahrát
 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
únor 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
   
1
2
3
4
5
6
7
8
27
28
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

0:3? Pardubice otočily hororový úvod. Plzeň prohrála na Spartě
(23.02.2018) Po dohraném třetím kole nadstavby DHL Extraligy juniorů už zůstal bez porážky pouze Hradec K...

 

BLOG z OH: Dřív šermoval, teď lékař Vyskočil tráví dovolenou na olympiádě
(23.02.2018) (KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Do české reprezentace poprvé nakoukl v letech 2008-2010, po kr

 

Vsetínský Jakub Teper: tišší kluk, co bude mít titul Sympaťáka stále na talíři
(23.02.2018) Jakub Teper vyhrál třetí ročník ankety Sympaťák WSM Ligy. Vsetínský obránce před zápasem...