ČSLH
 

Tisková informace z jednání VV ČSLH dne 6. května 2014

07.05.2014, 08:33 | Tisková zpráva

Tisková informace z jednání VV ČSLH dne 6. května 2014Výkonný výbor ČSLH rozhodl, že od sezóny 2014/15 bude ve všech soutěžích dospělých – s výjimkou baráže mezi Tipsport extraligou a I. ligou – uplatňován princip přímého sestupu a postupu. O uplatnění obdobného principu pro mládežnické soutěže – s výjimkou baráže mezi NOEN extraligou juniorů a ligou juniorů – bude jednat na svém příštím zasedání. „Důvody tohoto kroku jsou jak sportovní, tak ekonomické,“ uvedl prezident ČSLH Tomáš Král. „Pro kluby se tím prodlouží sezóna a budou hrát méně utkání ve všedních dnech, což ocení především v nižších soutěžích, kde hráči většinou pracují nebo studují. V menších klubech se navíc často stávalo, že s ukončením sezóny dospělých končil i provoz zimního stadiónu, což mělo následně negativní vliv na mládežnické kategorie.“

 
 
Výkonný výbor ČSLH také rozhodl, že od sezóny 2014/15 bude zrušeno omezení střídavých startů po 15. únoru pro hráče juniorského věku. „Junioři, kteří nebudou v rozhodující části sezóny vytěžováni ve svých domovských klubech, tak dostanou příležitost, aby nastupovali a získávali zkušenosti jinde,“ doplnil Tomáš Král.

Stejně jako v minulosti naopak zůstávají na základě rozhodnutí výkonného výboru ČSLH bez omezení starty hráčů mezi mužstvy „A“ a „B“ stejného klubu v ELIOD extralize a ELIOD lize mladšího dorostu.

Na zimních stadiónech ve všech soutěžích řízených ČSLH budou s platností od příští sezóny povinné defibrilátory a další základní zdravotnické vybavení, které bude v případě potřeby dostupné nejen při zápasech, ale i při trénincích.

Výkonný výbor ČSLH rovněž s účinností od sezóny 2014/15 zrušil povinnou bankovní záruku pro kluby I. ligy ve výši jednoho miliónu korun. Rozhodl tak s přihlédnutím k tomu, že případné prokazatelné závazky je možné řešit jinými způsoby, a to jak před zahájením soutěží (licenční řízení, prokazování bezdlužnosti), tak v jejich průběhu (pozastavení přestupů, finanční pokuty, vyloučení). „Alespoň zčásti tak přispějeme k ulehčení nesnadné ekonomické situace klubů ve druhé nejvyšší soutěži, které povinná garance neúměrně zatěžovala,“ vysvětlil Tomáš Král. Ostatní licenční podmínky zůstávají v platnosti.

V další části jednání schválil výkonný výbor ČSLH realizační týmy mládežnických a ženských reprezentací pro sezónu 2014/15. Trenérem výběru U20 bude Miroslav Přerost s asistenty Jiřím Juříkem, Pavlem Trnkou a trenérem brankářů Jaroslavem Kamešem. Výběr U19 povedou trenér Filip Pešán s asistentem Davidem Brukem a trenérem brankářů Lukášem Jindrou. Trenérem úspěšné reprezentace U18 zůstává Jakub Petr, asistentem Petr Svoboda, trenéry brankářů Martin Láska s Radkem Tóthem. Výběr U17 povede dosavadní trenér šestnáctky Robert Reichel s asistentem Patrikem Augustou a trenérem brankářů Radkem Jirátkem. Trenérem výběru U16 bude Pavel Arnošt, asistenty Petr Studnička s Jiřím Šolcem, trenérem brankářů David Kovářík. Manažery mládežnických reprezentací budou Petr Komers (U20), Otakar Černý (U19), Milan Hnilička (U18), Jiří Lála (U17) a Petr Studnička (U16). „Jsme rádi, že pokračují trenér Petr a realizační tým, který dosáhl s výběrem osmnáctiletých hokejistů historického úspěchu na nedávném mistrovství světa ve Finsku,“ prohlásil prezident ČSLH Tomáš Král. „Věřím, že v další sezóně by se mohli posunout k nejvyšší juniorské kategorii a vést řadu svých současných svěřenců na světovém šampionátu dvacítek.“

Ženskou reprezentaci, která bude usilovat o návrat do elitní skupiny šampionátu, povedou trenér Jiří Vozák s asistentem Petrem Tejralem, manažerem týmu zůstává David Moravec. Trenérem ženské reprezentace U18 bude Jan Fidrmuc, asistentem Josef Štoudek a manažerem Lubomír Johan; dívčí výběr U15 povedou trenér Rudolf Valla, asistenti Jana Krylová s Romanem Kosinou a manažer Martin Mašek.

V další části jednání schválil výkonný výbor ČSLH výsledky všech soutěží včetně Tipsport extraligy a vzal na vědomí zprávu reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky o výsledcích Oddset Hockey Games, nominaci a přípravách na mistrovství světa v Minsku, stejně jako zprávu trenéra Jakuba Petra o průběhu a výsledcích mistrovství světa osmnáctiletých, na kterém vybojovala česká reprezentace stříbrné medaile.

 
Aktuální články
Kalendář
Zpět
březen 2018
Dopředu
 
POÚTSTČTSONE
   
21
22
23
24
25
31
Doporučujeme
 
 
 
 

Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
Partneři ČSLH
 
Kontakt

Český svaz ledního hokeje z.s.
HARFA OFFICE PARK
Českomoravská 2420/15
190 00 Praha 9
(zobrazit na mapě)


Spolkový rejstřík:
Městský soud v Praze, oddíl 4, vložka 852
IČ: 536440
Č. účtu: ČSOB 90718453/0300
Tel: +420 211 158 003
Fax: +420 233 336 096
E-mail:
office@czehockey.cz


Copyright

Copyright © 2018 – Ochranné známky, loga a fotografie z tohoto webu je možné použít pouze s výslovným souhlasem ČSLH.

RSS kanál

Hokej.cz

Strapáč nabral Hollwega a vybil s ním plexi! Dobré tělo, slyšel od spoluhráčů
(19.03.2018) Ve druhém utkání čtvrtfinále Petr Strapáč Olomouci chyběl, v pondělní vřavě na Hané už...

 

Slavia vyloupila Plzeň! Dvořák vychytal Boleslav, Dostál zase Spartu
(19.03.2018) Tři gólmani reprezentační osmnáctky byli u startu čtvrtfinále play off DHL Extraligy juniorů...

 

Chceme dokázat něco, co tady dlouho nebylo. Sérii otočíme, věří Nedorost
(19.03.2018) Byl jedním z hlavních strůjců prvního semifinálového vítězství Motoru nad Kladnem. Jihoče...